Jau seniai visi žino, kad turguje galima rasti absoliučiai visko, tikriausiai, kad ir kokį daiktą sugalvotumėt, turguje vis tiek rastumėt.
„Baisiau nebūna“
Bet visokios iškamšos, tuo labiau dar kažkokio krokodilo?... Man tai absoliučiai siaubinga, žiauru ir nenormalu. Gyvenime nesupratau ir nesuprasiu, kam išvis daromos iškamšos ne moksliniams ir pažintiniams tikslams?
Dar baisiau, pagalvokit – juk jis būtų iškeliavęs pas kažką į namus! Įsivaizduokit, einat sau iš kambario į kambarį ir jus, atrodo, stebi negyvo gyvūno iškamša. Nei gražu, nei skoninga, nei normalu. Gal tik man?
O be to, šita minėtoji iškamša, kurią aprašė aplinkosaugininkai, yra saugomos rūšies. Kuo daugiau metų gyvenu, tuo geriau suprantu pasakymą, kad didžiausias žvėris gamtoje yra žmogus.
Man baisu būtų tokį net pamatyti, ką jau kalbėti apie įsigijimą... Bet, turbūt, jeigu yra paklausa, yra ir pasiūla? Ar ta iškamša kažkaip nežinia kaip ten atsidūrė?
Bet kokiu atveju, aš tai tikrai likau be žado perskaičiusi šį straipsnį, baisiau nebūna... Mano manymu, išvis reikėtų uždrausti prekybą tokiais daiktais, tegul jie lieka muziejams ir edukaciniams tikslams.
Autorius: skaitytoja Vilma
Turguje pardavinėjo neįprastą iškamšą
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad anksčiau Aplinkos apsaugos departamento (AAD) išplatintame pranešime spaudai buvo rašoma, kad 2024 metų gruodį AAD pareigūnai organizavo prevencinį reidą Rietavo turguje ir nustatė neteisėtos prekybos atvejį, kai buvo prekiuaujama saugomos rūšies – krokodilinio kaimano – iškamša.
Tokie reidai rengiami norint užtikrinti prekybos saugomų rūšių gyūnais, augalais, jų dalimis ar gaminiais iš jų, taip pat neteisėtais žvejybos ir medžioklės įrankiais kontrolę.
Per reidą vienoje sendaikčių prekybos vietoje buvo pastebėta krokodilinio kaimano (lot. Caiman crocodilus) iškamša, kurią buvo siūloma pirkti už 60 eurų.
Visos krokodilų rūšys yra saugomos, o krokodilinis kaimanas yra įtrauktas į Nykstančių laukinės faunos ir floros tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) II priedėlį ir Europos Sąjungos Tarybos reglamento (EB) Nr. 338/97 B priedą.
Norint apsaugoti šias rūšis, prekyba jais, jų dalimis ar gaminiais iš jų yra griežtai reglamentuojama.
Pareigūnams pasiteiravus pardavėjas nepateikė teisėtų iškamšos įsigijimą patvirtinančių dokumentų ir Aplinkos apsaugos agentūros leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų.
Be reikiamų dokumentų nustatyta, kad iškamša prekiaujama neteisėtai, todėl pardavėjui gresia administracinė atsakomybė nuo 500 iki 3800 eurų ir iškamšos konfiskacija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!